עיר וקהילה

תחומי פעילות

מכון "משאבי ידע" שם כמטרה לייצר, להעצים ולחבר את מוקדי החינוך, הקהילה והחברה כחלק מתפיסת העולם של המכון.

הניסיון שצברנו בייעוץ לרשויות, לערים וליישובים רבים בארץ מראה שעל ידי חיבור נכון והעצמה של המוקדים הקהילתיים למוקדי חינוך אנו מרוויחים חברה מלוכדת יותר, יצרנית יותר, ערכית יותר - אשר מהווה מוקד משיכה עבור עצמה ועבור קהילות נוספות מחוצה לה.

לשם כך יצרנו את המודל לחזון יישובי/ עירוני, מודל שהינו פיתוח ייחודי של המכון ואשר שם דגש על מוקדי המשיכה של העיר, שגורמים לתנועה, לאנרגיה וליצירה.

 

בבסיס המודל -MAGNET CITY MAP , עומדים על ציר אחד, משאבים רכים (האנשים, החיבור הרגשי, הערכים, האמונות ועוד) ועל הציר השני המשאבים הקשים (הכלכליים, הפיזיים ועוד).

המודל מאבחן וממפה בצורה חדשנית את מוקדי המשיכה (המגנטים) של העיר/יישוב וממקם אותם במפה רב מימדית אשר מאפשרת התבוננות במותג העירוני/יישובי בראייה עכשווית ועתידית.

 

התוצרים הייחודיים של המודל:

חדשנות בתהליך: המודל מתבסס על תפיסה אשר בא היצירה מגיעה מכל כיוון אפשרי: מלמטה למעלה, מלמעלה למטה וכמובן מהסביבה והצדדים אשר משפיעים ומושפעים מהתהליכים.

חדשנות בדרך ההתבוננות: המודל מאפשר התחדשות עירונית/יישובית אשר מתבססת על מוקדי המשיכה הקיימים והעתידיים, בדגש על ראייה חברתית, קהילתית, חינוכית. המודל משלב בתוכו בחינה של מקורות השראה בארץ ובעולם.

חדשנות בתוצרים תוך כדי התהליך: המודל מתבסס על 5 שלבים, בכל אחד מהם ישנו שימוש בכלים וטכניקות חדשות ומתקדמות, אשר מייצרות כבר תוך כדי עשייה חיוניות, אנרגיה, חיבורים, מיתוג ותקשור.

 

בסיומו של התהליך, תוכלו להשתמש במפה המגנטית ככלי לקבלת החלטות, כמצפן לחזון העירוני/יישובי, ככלי למיתוג ושיווק עירוני/יישובי וכמנוע להובלת תהליכים והנעת ציבור מתוך אמונה, ערכים וחיבורים.


עכשיו דמיינו לעצמכם את מפת העיר המגנטית שלכם…..!

1/2