פיתוח מנהלים

מכון משאבי ידע משלב מומחיות תוכן לצד מומחיות בהובלת תהליכים. במסגרת זו יועצי המכון מלווים לאורך השנים באופן אישי מנהלים בתהליכים שונים ובעולמות תוכן מגוונים.
במסגרת הליווי האישי מסייעים היועצים למנהל להתמודד עם סוגיות מורכבות, תהליכי שינוי אישיים וארגוניים, בניית צוות, ניהול משברים ועוד.
אנו מאמינים שהידע נמצא אצל המנהל ובתוך הארגון. מקומו של היועץ הוא לצד המנהל ותפקידו לשקף, להציג זוויות ראייה שונות ומגוונות, ולקדם תהליכים אשר מסייעים למנהל ולארגון להגיע למיקסום היכולות והאפשרויות.
בנוסף משמשים היועצים כמומחי תוכן, המסייעים למנהל בסוגיות ובדילמות מקצועיות איתן הוא מתמודד, בתהליכי קבלת החלטות ועוד.

 

פיתוח צוותים

 

תהליכי פיתוח צוותים במכון משאבי ידע מכוונים למימוש פוטנציאל צוותי בכל רמה (מצוות עובדים ועד צוות הנהלה), גודל ומשך פעילות אפשריים.

בעזרת תהליך קבוצתי דיאנמי נחשפים בפני החברים לצוות רבדים נוספים, חלקם נסתרים מן העין, שמשפיעים על עבודתם המשותפת, ועשויים לעכב או לחילופין להאיץ את דפוסי פעילותם בדרכם למלא משימה משותפת בצורה אפקטיבית ולכבוש יעדים חדשים.

תהליך פיתוח צוות נע לרוב סביב שני מוקדים עיקריים והם:

  • סוגיות הקשורות לביצוע משימות הצוות.

  • סוגיות הקשורות ליחסים הבינאישיים.

התהליך מאפשר לחברי הצוות לבחון את תפקודם, את הקשיים עימם מתמודדים החברים, את חוזקותיהם, את היחסים והתקשורת הבינאישיים ולהחליט אלו דפוסי פעולה הינם רצויים ויש לשמר, ואילו לזנוח או לשנות, כל זאת על מנת להתמודד טוב יותר עם אתגרי הסביבה הפנימיים החיצוניים ולהפיק הנאה וסיפוק מהעשייה.

אופי התהליך ותוכניו משתנים בהתאם לגיבושו המשותף עם מנהל הצוות דרך בחירה משותפת של דרכי העבודה וסוגי ההתערבות המתאימים לקבוצה מתוך היכרותו המוקדמות ובהתחשב בהיצע הקיים.

פיתוח צוות הינו תהליך המיועד להוות פריצת דרך והאצה של תפקוד הצוות ועבודתו בסינרגיהבאופן שבו השלם יהיה גדול מסך כל חלקיו.

 

מוצרים ושירותים