מדיניות מדיה חברתית לארגונים במגזר הציבורי

האם המגזר הציבורי צריך לקחת חלק ולהיות פעיל במדיה החברתית?

שימוש בפלטפורמות החברתיות הינה דרך ליצירת שיח עם הלקוחות, עם הקהילה ועם בעלי עניין. עסקים רבים, חברות ותאגידים, בוודאי במגזר הפרטי –כבר מזמן שם. יוצרים דיונים, משווקים, מעדכנים, ונהנים מהיתרונות של הכלים העומדים לרשותם כחלק מקהילה עצומה וגודלת בעולם בכלל, ובישראל בפרט. בכל הנוגע למגזר הציבורי וספציפית למערכות חינוכיות, עדיין קיימות שאלות רבות שאינן פתורות: כדאי לנו להיכנס? מה אנחנו יכולים להרוויח? כיצד מתמודדים עם רגולציה (חוזר מנכ"ל משרד החינוך למשל...)? איך מטפלים במשברים ובאילו כלים, ועוד.

אנו, במכון משאבי ידע, מאמינים שבעידן בו אנו חיים, שבו ממשלות קמות ונופלות עקב מחאות חברתיות ברחבי העולם (פעמיים בשנה!), שבו צרכנים מפילים או מאדירים תאגידי ענק דרך הפייסבוק, שבו מיליוני אנשים מחוברים לרשתות החברתיות- מביעים דעה, דורשים דיון, רוצים להיות מעורבים ומשמיעים את קולם- החינוך חייב להיות שם. אתם חייבים להיות שם. כי גם אם אתם לא שם, הם שם.

איך עושים את זה?

חינוך ומוסדות חינוכיים ברשת החברתית (ולא רק חינוך, גם אחרים במגזר הציבורי, במגזר השלישי ובעלי מורכבות דומה) ללא ספק, דורשים חשיבה אחראית, ראייה רחבה ובחינת סוגיות עקרוניות טרם כניסה. ניסוח מדיניות מדיה חברתית (Social Media Policy), הינה הכרח לכל גוף/מוסד/חברה שמעוניינים להיות שותפים בה. אנו מאמינים, שאותם עקרונות שאנו פועלים לפיהם בכל תכנון אסטרטגי חייבים לחול גם על הליך זה בהתאמה כמובן לייחודיות של המדיה החברתית: שיתוף בעלי העניין, צוות חשיבה המורכב מבעלי תפקידים שונים, התאמה אישית ללקוח ובחינת כל הפרמטרים הייחודיים אשר רלוונטיים אליכם: היתרונות, החסרונות, החששות, האיומים, ההתנגדויות, טיפול במשברים, תחומי אחריות ועוד.

בדרך זו, תוכלו גם אתם, באופן אחראי-  להשתתף, להשפיע, לעורר עניין, ולנהל את פעילותכם במדיה הרלוונטית.

אם אתם חושבים כמונו, נשמח לעזור לכם להיות שם. אנו מציעים תהליך שבו ננסח יחד מדיניות מדיה חברתית עבור הארגון שלכם ונסייע לכם לפעול ברשתות הרלוונטיות.

הליך גיבוש מדיניות המדיה החברתית עבור מכון משאבי ידע הסתיים ביולי 2013. התהליך נעשה באמצעות שיח ודיון בסוגיות החשובות לנו, תוך שיתוף מירבי וקבלת החלטות משותפת. תודה לכל מי שלקח חלק!

 

לפרטים נוספים

דנית אבני בר, יועצת ארגונית ומתמחה בניהול מדיה חברתית, 054-2300844, danit@myeda.co.il.

מוצרים ושירותים